İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Temizliği
Müteahhitler binayı yapar ama o şekilde satmaları mümkün değildir. Topraktan alınan katlarda bile müşteri evin belli bir temizlik düzeyinde teslim edilmesini beklemektedir. Çalışmalarda oluşan pek çok moloz ve kir zorlayıcı ağır olabilir.
Temizlik sadece boyacıların camlara damlamış lekelerini temizlemek değildir. Bahçedeki ağır molozları kaldırmak depodaki artık alçı, boya, mermer gibi yükleri temizlemek de bun dahildir.
İnşaat bitene kadar inşaat firmaları lazım olma olasılığını gözeterek bunları bir yerlere koyar ve genellikle lazım olmayınca taşımak ya da atmak yerine orada bırakırlar. Bina sakinleri yerleşme aşamasında ve emlakçılar satış aşamasında bu molozlardan rahatsız olurlar. Bu yüzden temizlik firmalarının temizlik tanımına bunları almak ya da yerini değiştirmek de dahildir.

Tadilat ve Bakım Temizliği
Tadilat ve bakım temizliği pek çok açıdan inşaat temizliğine benzer ama lokal bir alanı yani bir daireyi ya da binanın bir kısmını kapsar. Bir binanın bir bölümünün restorasyonu ya da bir dairenin tadilatı sonucunda çalışma alanında kalan kir ve kalıntıların temizlenmesi işlemidir.
İş yükü açısından inşaat temizliğinden zor ama ev temizliğinden zordur. Buna rağmen hassasiyet açısından da ev temizliğinden zor inşaat temizliğinden zordur.
Yeni yapılmış pek çok yüzey olduğundan son derece dikkatli yapılması gerekir aksi halde yeni bir tadilat işlemi ortaya çıkabilir.

Hemen Ara
× Whatsapp